Πέμπτη 23 Μαΐου 2019

6 μετάλλια για τον Άθλο Περιστερίου

Image may contain: 10 people, people smiling, people standingΜε τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσαν οι αθλητές του Άθλου Περιστερίου, την εγχώρια αγωνιστική σεζόν, καθώς κατέκτησαν 2 χρυσά , 4 χάλκινα μετάλλια και μία 5η θέση, στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα καράτε παίδων κορασίδων!!!
Συγκεκριμένα: 1 χρυσό και 1 χάλκινο μετάλλιο, κατέκτησε ο Θανάσης Ματσώτας, χρυσό μετάλλιο επίσης απο τον Φώτη Τσιακμάκη και χάλκινα μετάλλια, από την Αθηνά Τσιακμάκη, την Κατερίνα Κυριακοπούλου και τον Άγγελο Καζάνα!!!
5η θέση για τον Βασίλη Καλαντζή, ο οποίος έκανε εξαιρετική εμφάνιση με 3 νίκες,αλλά έχασε το μετάλλιο για μία σημαία.
Πολύ καλη παρουσία είχαν επίσης, οι αθλητές Παναγιώτης Κυριακόπουλος,Μυρσίνη Λυμπερτού, Νάγια Καραλή.
Θετικές εντυπώσεις άφησαν και οι αθλητές μας, Ραφαέλα Γαζιώτη, Χάρης Κουρτέλης και Θανάσης Καραντζούνης, οι οποίοι συμμετείχαν για πρώτη φορά σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Ευχαριστούμε θερμά την αθλήτρια και εκπαιδεύτρια του συλλόγου μας Αρετή Κόντου, για την βοήθεια και στήριξη στους αθλητές και τον προπονητή μας, σε όλη τη διάρκεια των αγώνων!!!
Ευχαριστούμε επίσης τους γονείς των παιδιών για την υποστήριξη σε αθλητές και προπονητές και την διακριτική και με ήθος παρουσία τους, στις κερκίδες του σταδίου!!
Πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας και ευχές για ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες!!!