Δευτέρα 29 Μαΐου 2017

Ευαγγελία Τσάννη, τριπλή πρωταθλήτρια Ευρώπης σε κικμπόξινγκ και καράτε

Από τους Πύργους Δράμας η Ευαγγελία Τσάννη, τριπλή πρωταθλήτρια Ευρώπης σε κικμπόξινγκ και καράτε
Από 25. εως 28. Μαίου 2017 διεξήχθη στο Liberec/Τσεχία το Ευρωπαικό πρωτάθλημα της WKU (World Karate and Kickboxing Union). Η Ευαγγελία Τσάννη Πήρε μέρος με συνολικά 4 συμμετοχές σε καράτε και κικμπόξινγκ και κέρδισε 3 χρυσά και ένα χάλκινο μετάλλιο μετά από αγώνες με Τσεχία, Αγγλία, Αυστρία και Γερμανία.

Αναλυτικά:
– Light Contact γυναικών +18 χρονών και -60 κιλά, 3η θέση
– Light Contact γυναικών +35 χρονών και -60 κιλά, 1η θέση
– Kumite γυναικών +18 χρονών και -60 κιλά, 1η θέση
– Kumite γυναικών +35 χρονών και -60 κιλά, 1η θέση
Μαζί της ήταν και ο σύντροφος της, συναθλητής και προπονητής της Χαράλαμπος Ζέσκας, ο οποίος κατάφερε και πήρε την 1η και 2η θέση στο Light και Full Contact των ανδρών εως 70 κιλά αντίστοιχα.
Την Τρίτη αναχωρούν και πάλι μαζί για Αθήνα όπου θα διεξαχθεί από 31. Μαίου εως 4. Ιουνίου το Παγκώσμιο πρωτάθλημα της ISKA όπου θα πάρει μέρος και θα υπερασπιστεί τον τίτλο τον οποίο κατέκτησε πέρσι στην αντίστοιχη οργάνωση στην Γερμανία.
Την προετοιμασία και τις προπονήσεις τις κάνανε στον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο δίπλα στη δουλειά της σαν κτηνίατρος.
Η φωτογραφία είναι στη Γέφυρα του Καρόλου στην Πράγα με τα μετάλλια τους. πηγη:dramini.gr