Τρίτη 7 Νοεμβρίου 2023

5 μετάλλια και 6η θέση γενικής για τον Αθλο Περιστερίου

Σπουδαίες επιτυχίες για τους αθλητές του Άθλου Περιστερίου, στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Καράτε Εφήβων - Νέων & U21, που διεξήχθη στην όμορφη Βέροια, το Σαββατοκύριακο 4 & 5 Νοεμβρίου!!!

Με 7 συμμετέχοντες αθλητές, κατακτήσαμε 2 Χρυσά, 1 Ασημένιο, 2 Χάλκινα μετάλλια και 2 5ες θέσεις, τοποθετώντας το σύλλογο μας, στην 6η θέση της γενικής κατάταξης, μεταξύ 107 σωματείων από όλη την Ελλάδα!!!

Συγκεκριμένα:

Ο  Θάνος Ματσώτας, κέρδισε το Χρυσό 🥇 μετάλλιο, στην κατηγορία κούμιτε νέων ανδρών -76 κιλά,

η Αθηνά Τσιακμάκη, επίσης κέρδισε το Χρυσό 🥇 μετάλλιο, στην κατηγορία Κάτα νέων γυναικών,

ο Φώτης Τσιακμάκης κατέκτησε το Ασημένιο 🥈 μετάλλιο  στην κατηγορία Κάτα Ανδρών U21,

ο Χριστόφορος Κατσακούλας το Χάλκινο 🥉 μετάλλιο  στην κατηγορία κούμιτε ανδρών U21 -75 κιλά,

όπως το Χάλκινο 🥉 μετάλλιο  κατέκτησε και η Χρύσα Φραγκούλη στην κατηγορία κούμιτε γυναικών U21 +68 κιλά!!!

Οι αθλητές μας Βασίλης Καλαντζής και Θάνος Καραντζούνης, διεκδίκησαν το Χάλκινο μετάλλιο στον τελικό ρεπασάζ των κατηγοριών τους, καταλαμβάνοντας τελικά την 5η θέση!!!

Να τονίσουμε πως το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων Νέων, μοριοδοτεί τους διακριθέντες αθλητές για την εισαγωγή τους στα ΑΕΙ και καταρτίζει την Εθνική ομάδα για το επερχόμενο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα!!!

Θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές μας για την εξαιρετική τους εμφάνιση, όπως και στους γονείς τους και τους φίλους του συλλόγου μας, για την εμπιστοσύνη και τη στήριξη τους!!!, Αναφέρει σε σχετική ανάρτηση ο σύλλογος