Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2017

Μεγάλη επιτυχία για τους αθλητές του House of Champions του Στέλιου Σκαρογιάννη στο Κύπελλο Karate Wado Cup

House of Champions: Επιτυχίες στο Open της WadoΜε μετάλλια και εμπειρίες ξεκίνησαν την χρονιά  οι καρατέκα του Ομοσπονδιακού Προπονητή Στέλιου Σκαρογιάννη στο Πανελλήνιο  Κύπελλο  WADO που διεξήχθη στο Κλειστό των Άνω Λιοσίων το  σαββατοκύριακο 14-15 Ιανουαρίου.
Πιο αναλυτικά:
Ο Βασίλης Μαυρομάτης κατέκτησε  την πρώτη θέση στο kumite Ανδρών στην κατηγορία των -60 κιλών καθώς και η Νεφέλη Μπούρτζη στα -47 κιλά  Κορασίδων και ο Διονύσης Κασσαλιάς   -30 κιλών στους Παίδες
Ο Βασίλης Γιακουμίδης ήρθε δεύτερος στην κατηγορία των -75 κιλών και η Μαρία Γιάννου τρίτη στο kumite Κορασίδων στα +52 κιλά.

Μετάλλια και κύπελλο κατέκτησαν και τα ομαδικά kumite αφού ο σύλλογος συμμετείχε με δύο ομάδες .
Η ομάδα των Μαυρομάτη, Γιακουμίδη και Βρούτση πήρε το χρυσό μετάλλιο και το κύπελλο ενώ η ομάδα των βετεράνων της σχολής με τους Κυψελίδη, Αθανασάκη, Νικολαΐδη και Γιγουρτάκη κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.