Τρίτη 7 Μαρτίου 2017

Ασημένιο μετάλλιο ο Θανάσης Κουκουριτακης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αντρών-Γυναικών.

Ο Ηρακλειώτης αθλητής θανάσης Κουκουριτάκης πήρε την 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καράτε στα -84kg.Ο  αθλητής του συλλόγου ΑΓΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ  απο το Ηράκλειο της Κρήτης έφτασε στο τελικό της κατηγορίας του Kumite Αντρων -84kg κερδίζοντας τον πρώτο αγώνα με  5-1,το δεύτερο αγώνα με 3-1 και τον ημιτελικό με 5-2 . Στον  τελικό με τον Γιώργο Τζάνο ηττήθηκε με 2-1.
Ο ίδιος σε δήλωση του αναφέρει
"Πραγματικά ήταν μια απίστευτη μέρα, μετά από 3 νίκες έφτασα στον τελικό της κατηγορίας όπου ηττήθηκα με 2-1 στα σημεία...!!!!
Νιώθω απόλυτα ικανοποιημένος με την απόδοση μου ,και επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω πρώτα απ' όλα την οικογένεια μου που με στηρίζει και πιστεύει σε μένα όλο αυτόν το καιρό,τους δασκάλους μου Περικλή και Γιάννη Κανέλλη για τις συμβουλές τους και τις ατελείωτες ώρες προπόνησης που έχουμε περάσει μαζί...

.και τέλος θέλω να ευχαριστήσω όλους εσάς που ήσασταν εκεί για την στήριξη σας!!!!!!
ΥΓ.: Σορρυ coach που σε έσκασα!!!!!"

Επόμενος σταθμός το Karate 1 στο Ροτερνταμ της Ολλανδιας στις 18-20 Μαρτίου.