Τετάρτη 15 Μαρτίου 2017

Ασημένιος ο Κουρσάρης του ΑΣ Καράτε Αγίου Ματθαίου στη Βουλγαρία!

asΜεγάλη επιτυχία για το Δημήτρη Κουρσάρη, που έφτασε ως τη δεύτερη θέση στο τουρνουά NIKON OPEN.

Επέστρεψαν οι αθλητές του Αθλητικού Συλλόγου Καράτε Αγίου Ματθαίου, οι οποίοι συμμετείχαν με την αντιπροσωπευτική ομάδας της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καράτε (ΕΛΟΚ) στο 5th International Tournament NIKON OPEN στη Σόφια της Βουλγαρίας στις 11 Μαρτίου.
Με τη μεγάλη διάκριση να κοπιάζει από το Δημήτρη Κουρσάρη, που κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο αγώνισμα KUMITE +70 κιλά.
Αξιόλογη, ωστόσο, ήταν κι η συμμετοχή του Γεώργιου Δροσόπουλου όπου σε ένα... ισόπαλο αγώνα έχασε την πρόκριση με απόφαση κριτών. Όσο για το Χαράλαμπο Δελλή, εντέλει, δεν αγωνίστηκε λόγω ασθένειας.
Στο εν λόγω κύπελλο συμμετείχαν 700 αθλητες απο 13 χώρες ενώ η Ελληνική αποστολή αποτελούνταν από 73 αθλητές.πηγη:corfusports.gr