Τρίτη 5 Φεβρουαρίου 2019

2ος ο Βασίλης Βρούτσης στο Πανελλήνιο

Στα σκαλοπάτια του βάθρου ανέβηκε για μία ακόμη φορά ένας από τους κορυφαίους νέους αθλητές του καράτε στη χώρα μας, ο Βασίλης Βρούτσης. Ο γιος του βουλευτή Κυκλάδων της ΝΔ και πρώην υπουργού Γιάννη Βρούτση, Βασίλης, διακρίθηκε και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καράτε, το οποίο διεξήχθη στους Αγίους Θεοδώρους Κορίνθου, όπου κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο, στην κατηγορία ανδρών κάτω των 75 κιλών. Ο 20χρονος φοιτητής Βασίλης Βρούτσης ανέβηκε στο βάθρο για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά σε πανελλήνια διοργάνωση και συγκαταλέγεται στην ελίτ των κορυφαίων Ελλήνων αθλητών στο καράτε. Για να φτάσει στην επιτυχία του μεταλλίου, ο Βασίλης Βρούτσης σημείωσε τέσσερις νίκες απέναντι σε άλλους αθλητές, ενώ στον εντυπωσιακό τελικό αναδείχθηκε ισόπαλος 4-4 με τον αντίπαλό του, αλλά έχασε την πρώτη θέση λόγω του κανονισμού που αναφέρει ότι σε περίπτωση ισοπαλίας, ευνοείται ο αθλητής που πήρε τον πρώτο πόντο στον αγώνα.Διαβάστε περισσότερα στο TheCaller.gr